restaurants main market square krakow

Dobra włoska restauracja – menu i wino

Włoskie restauracje to w kraju najbardziej popularny rodzaj restauracji. Kochamy włoskie jedzenie bo jest smaczne, sycące i nie jest kosztowne. Z całą pewnością najczęściej wybieramy takie dania jak pasty. Mocniej zaznajomieni z kuchnią włoską degustują mniej znane dania takie jak risotto, gnocchi i desery włoskie.
Szukając prawdziwej włoskiej restauracji warto przyjrzeć się kilku istotnym cechom: jak wiele półproduktów naprawdę pochodzi z Włoch, czy w menu znajdują się też mniej znane dania, czy lista win, zawiera klasyczne włoskie trunki. Włoska kuchnia to bogata wielość smaków oraz dania z wielu miejsc kraju. Najlepsza włoska restauracja wprowadzi prawdziwie włoski smak.

Włoska kuchnia nie jest trudna, ale to wcale nie oznacza, że że nie jest pyszna Z czystym sumieniem można uznać, że jest to przepyszna kuchnia z Europy .

Wykwintne wino włoskie

Jakakolwiek szanująca się restauracja włoska, która ubiega się do tytułu bycia ekskluzywnym miejscem na kulinarnej mapie regionu, nie powinna zaniedbywać trunków. Posiłek we włoskim stylu bez wyjątku musi obejmować też aperitiff. Kieliszek czerwonego wina to przy włoskim obiedzie czy kolacji reguła. menu restauracji Najbardziej popularne wina włoskie to trebbiano d’abruzzo z Abruzji, kalabryjskie lamezia oraz noto z Sycylii. Włoska restauracja – o ile naprawdę ma być postrzegana jako faktycznie włoska, powinna posiadać bogatą kartę win.

Klasyczna kuchnia włoska

Chcąc poznać wyjątkowość włoskiego gotowania bez cienia wątpliwości warto wybrać się do restauracji, która jest w stanie przygotować nie tylko placek pizzowy i makarony.
Zobacz film