ośrodek zamknięty dla alkoholików 

Początki leczenia nałogu alkoholowego
Kiedy tak właściwie zmagasz się z zaburzeniami korzystania z alkoholu – czyli alkoholizmem, możesz poczuć, jakby to nie miało końca. Ale nie musisz sam cierpieć. Istnieje wiele dostępnych metod leczenia, które pomogą Ci w pokonaniu alkoholizmu, by wrócić do zdrowego i pełnego życia.

Terapia alkoholowa

Różne elementy, takie jak:
•    historia medyczna,
•    system pomocy,
•    motywacja indywidualna

Są w stanie odegrać znaczącą rolę w sukcesie Twojego powrotu do witalności. Leczenie alkoholizmu winno być nadzorowane przez skład fachowców lekarskich w zakładzie rehabilitacyjnym. W całym państwie są liczne ośrodki leczenia alkoholizmu oraz są obsługiwane przez fachowców, którzy wspomogą Tobie przejść przez każdy etap procesu powrotu do zdrowia – od odtrucia po życie po odwyku. Pomyśl o nich jako systemie pomocy przez 24 godziny w tygodniu, który będzie z tobą świętować Twoje sukcesy i współpracować z Tobą, gdy będziesz przechodził przez wszystkie wyzwania.

Pamiętaj, że pokonanie alkoholizmu jest procesem
Mniej aniżeli połowa osób powraca do nałogu po osiągnięciu jednego roku trzeźwości. Liczba ta zmniejsza się do mniej aniżeli 15 procent, do osób które nawracają po pięciu latach trzeźwości. W dążeniu do najogromniejszej szansy na długotrwałą trzeźwość po zwieńczeniu leczenia szpitalnego lub ambulatoryjnego, trzeba uczestniczyć w lokalnych grupach wsparcia i kontynuować doradztwo.

Kiedy tak właściwie jest najbardziej odpowiedni czas na terapię?
Przed nawiązaniem kuracji figura musi w pierwszej kolejności rozpoznać swój stan oraz posiadać ochotę opuścić alkohol. W pewnych sytuacjach jednostka ma prawo uznać, że poradzi sobie z problemem z alkoholem na własną rękę. Innym wraz członkowie rodziny lub ewentualnie przyjaciele mogą rozpocząć interwencję alkoholową. Kojarzy się to z tym, że bliskie osoby wyrażają trwogi o nadmierne picie alkoholu przez daną figurę. Interwencja pomaga także nawiązać dyskusję na temat osiągalnych opcji leczenia i pomocy.

Nie ma należytego lub też złego czasu na poszukiwanie leczenia. Jeżeli jednakże nie pozostanie podjęte leczenie, alkoholizm może powodować dużo dodatkowych problemów, takich jak zawiłości zdrowotne, problemy finansowe, trudności z relacjami oraz zakłócenia zawodowe.