Nowa restauracja na mapie Krakowa

Wyjątkowa kuchnia włoska
Pragniesz dobrze zjeść? Spośród wielu wariantów, jakie oferuje europejska sztuka kulinarna na atencję zasługuje włoska kuchnia. Dlaczego? Przede wszystkim z tego powodu, że włoska kuchnia to bogactwo smaków, połączeń oraz spora porcja zdrowia.

Tradycyjne włoskie smaki

Naszym rodakom włoska kuchnia, łączy się prawie zawsze z makaronem i pizzą oraz czasem z owocami morza. Podczas gdy włoska kuchnia to też takie smakołyki jak słodkie desery czy świeże warzywa.

Podstawowe jedzenie włoskie

Pasty to baza włoskiej kuchni. We Włoszech przyrządza się pasty w kilkudziesięciu rodzajach. W zasadzie trudno wymyśleć produkty których nie można dodać do tej potrawy. Gdzie zjeść w Krakowie Owoce morza, dodatki mięsne i rożnorodne warzywa, sprawiają, że makarony można jeść każdego dnia.

Kolejną charaterystyczną potrawą jest pizza. Wprawdzie nie pochodzi ona z Włoch tylko ze starożytnej Grecji. Kojarzona jest jednakże jako włoskie danie. Prawdziwa pizza włoska powinna mieć niezbyt grube ciasto oraz niezbyt duża ilość składników. Najprostsza wersja pizzy to pizza z sosem pomidorowym i mozarellą. Prawdziwie włoska pizza to rozkosz podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Nie jest to zatem potrawa dla tych, którzy chca być „fit”.

Włoskie jedzenie to znacznie więcej niż jedynie pizza i pasta. To również risotto, focaccia, piada oraz liczne desery – np. tiramisu czy panna cotta. Będąc we włoskiej restauracji nie można nie skosztować wina czy pełnych aromatu serów- gorgonzoli, mascarpone oraz pecorino.
Zobacz film