nie mam adwokata

Prawnik czy też inaczej doradca prawny, to postać, która posiada, jak sama nazwa wskazuje, wykształcenie w zakresie prawa. Choć nie jest związany z tak rozległą odpowiedzialnością co zawód mecenasa lub radcy prawnego, to dalej pełni nadzwyczaj ważną funkcję w całym systemie, warto zatem bliżej przyjrzeć się jego obowiązkom oraz temu, w jaki sposób sobie z nimi radzi.
duża kancelaria adwokacka
Funkcja prawnika w sprawach rodzinnych
Spory prawne na tle rodzinnym zewnętrznie wydają się z natury o wiele lżejsze od rozpraw, jakie dotyczą istotnych przestępstw, nie stanowi to niemniej jednak podstawy do tego, żeby w jakikolwiek sposób je lekceważyć. Prawnicy do spraw rodzinnych z pewnością świetnie zdają sobie z tego sprawę – stąd specjalizacja tego właśnie zawodu. Ich funkcja w takich sporach polega w głównej mierze na udzielaniu rad prawnych i poprawniejszym uświadamianiu własnych kontrahentów w ich możliwościach, wskazując im najlepszą drogę postępowania, aby zwyciężyć sprawę. Z uwagi na znaczącą ilość prawnych niuansów, z którymi ma się w tego typu sytuacjach do czynienia, wsparcie prawnika bywa w gruncie rzeczy nieoceniona.

Czemu zawód prawnika jest tak wymagający?
Z uwagi na to, że w sporach ustawodawczych liczą się sprzeczne interesy dwóch osób, zadanie stawiane przed jurystą niejednokrotnie przybiera formę rywalizacji. Za sukces można uznać tu osiągnięcie wyczekiwanych rezultatów, lecz w rzeczywistości nadzwyczaj nieczęsto udaje się w pełni pokryć rezultaty z wyznaczonym uprzednio celem – nawet kompromis bywa wygraną. Rzecz zrozumiała, im lepszy oraz znacznie bardziej doświadczony prawnik, tym większa jego skuteczność.