Najczęstsze symptomy menopauzy

Najczęstsze symptomy menopauzy
Kobiety mogą mieć przeróżne objawy w czasie menopauzy. To wskutek tego, iż estrogen jest używany przez wiele części Twojego ciała.

porady zdrowie

Bo masz mniej estrogenu, możesz mieć rozmaite objawy. Sporo kobiet doświadcza nadzwyczaj łagodnych objawów, które łatwo leczy się przez zmianę stylu życia, takich jak unikanie kofeiny lub też noszenie przenośnego wentylatora, jaki wolno wykorzystać, gdy uderza gorąc. Co poniektóre kobiety w żadnym razie nie wymagają leczenia. Inne objawy mogą być o wiele bardziej kłopotliwe.

Oto najczęstsze metamorfozy, które masz prawo zauważyć w wieku średnim. Niektóre mogą być częścią starzenia się, a nie bezpośrednio powiązane z menopauzą.

Zmiany w miesiączkowaniu a menopauza
To może być to, co dojrzysz jako pierwsze. Twoje miesiączki mogą już nie być regularne. Mogą być krótsze lub ewentualnie trwać dłużej. Masz prawo krwawić znacznie bardziej czy też mniej niż zwykle. Są to wszelkie normalne zmiany, lecz żeby upewnić się, iż nie ma problemu, skontaktuj się z lekarzem, jeżeli np. Twoje miesiączki są bardzo blisko siebie, bądź trwają dłużej aniżeli tydzień.

Uderzenia gorąca
Sporo dam ma uderzenia gorąca, które mogą trwać kilka lat po menopauzie. Mogą być połączone ze zmieniającymi się stanami estrogenu. Gorące uderzenia to gwałtowne uczucie gorąca w górnej części lub też na całym ciele. Twoja twarz oraz szyja zaczerwienią się. Na piersi, plecach i ramionach są w stanie pojawić się czerwone plamy. Zachodzi ciężkie pocenie się i dreszcze z zimna. Uderzenia gorąca mogą być niesłychanie łagodne bądź dosyć silne, by Cię obudzić (nazywane nocnymi potami). Większość uderzeń gorąca trwa od 30 sekund do 10 minut.