mięśnie kegla co to

Od jakiegoś czasu wiele mówi się o tym, że praktycznie każda dama, bez względu od wieku powinna ćwiczyć regularnie mięśnie Kegla. Są to silne mięśnie, których zadaniem jest utrzymanie na miejscu narządów wewnętrznych. To właśnie dzięki nim, można urodzić dziecko z łatwością i mniejszym bólem, jednocześnie nie ryzykując nacięcia krocza. Też po porodzie przydają się silne i wzmocnione mięśnie Kegla, ponieważ to właśnie dzięki nim nie ma kłopotów z nietrzymaniem moczu.

jak ćwiczyć mięśnie kegla w ciąży

Przeważnie mięśnie Kegla ćwiczą w następstwie tego kobiety w ciąży i planujące ją. Jeżeli pozostaną one poprawnie wzmocnione, znacznie łatwiej jest przejść przez oczywisty poród oraz równocześnie nie odczuwać aż tak silnego bólu. Zdarza się, że do gabinetu fizjoterapeuty trafiają także panie, które rodziły dawno, jakkolwiek pojawiły się u nich kłopoty z nietrzymaniem moczu, najczęściej wysiłkowym, na skutek:
•    kichnięcia,
•    kaszlnięcia,
•    śmiechu,
•    podnoszenia ciężaru.
Mięśnie Kegla to inaczej mięśnie dna miednicy. Wolno je z łatwością zlokalizować w czasie próby wstrzymania strumienia moczu. W jaki sposób najporządniej je ćwiczyć? Całe ćwiczenie polega wyłącznie na napinaniu mięśni i ich rozluźnianiu. Najodpowiedniej rozpocząć od pozycji leżącej, ale z w pewnych momentach można również trenować w innych pozycjach. Należy napinać mięśnie przez kilka sekund, a następnie rozluźniać je na dwa razy dłuższy czas.
Niesłychanie istotne jest to, żeby napinać tylko mięśnie Kegla, a nie brzuch, lub pośladki. Przed skurczem wypada wziąć głęboki wdech oraz pomału wypuszczać powietrze w trakcie rozluźniania mięśni. Najprawidłowiej jest zastosować serię dziesięciu powtórek. Takich serii może się wykonywać około trzech w ciągu dnia. Poprawę można zauważyć już nawet po sześciu tygodniach, mimo to warto ćwiczyć nadal, chociaż raz na dzień.
W aptekach oraz sklepach wolno obecnie nabyć dobre kulki do ćwiczenia mięśni dna miednicy. Bardzo wspomagają one cały proces i okazuje się, że przynoszą fenomenalne wyniki. Z takimi kulkami również trenuje się na zasadzie kurczenia i rozluźniania mięśni.
Panie, które regularnie ćwiczą, przyznają że przyniosło to efekt w trakcie porodu drogami natury i znacznie szybciej były one w stanie do siebie dojść. Poza tym, u takich dam z łatwością eliminuje się też kłopot nietrzymania moczu. Większość z nich wskazuje, że dzięki sprawnym mięśniom Kegla mogą także czerpać lepszą przyjemność ze współżycia. Ma to także realny wpływ na odczucia erotyczne partnera. Takie ćwiczenia nie są wysiłkowe oraz nie zajmują wiele czasu, a wolno je wykonywać dosłownie wszędzie i o każdej porze. Środowisko z pewnością nawet się nie zorientuje.