Kraków przychylny wytwórcom

Najważniejszym z globalnych utrudnień w lwiej części miast w Polsce jest stan dróg. Nasze miasta są nie dostosowane do tak wielkiego natężenia korków, jaki powstał przez wzrost ilości samochodów na krajowych drogach. Dlatego jedną z najbardziej istotnych kierunków rozwoju jakie musi podjąć prawie każde miasto jest zainwestowanie środków w rozwój dróg i infrastrukturę komunikacyjną. Nawierzchnie drogowe i transport miejski to priorytet, który da przestrzeń na to by zwiększyć wygodę krakowian a także usprawni integralność infrastruktury miasta.

Na tle pozostałych miast, nowe projekty drogowe w Krakowie silnie się wybijają. Krakowianie w głosowaniu wypowiedzieli się za metrem, jednak zanim ono zostanie zbudowane, w komunikację autobusową i tramwajową oraz drogi potrzeba zainwestować sporo środków . Spośród ważniejszych inwestycji warto podkreślić:
w pełni napędzaną elektrycznie siatkę autobusową – pierwszą w Polsce,
nowoczesne linie tramwajowe na Ruczaju,
w pełni przebudowany dworzec PKP wraz z galerią handlową.
Poza tym, w planach miasto przewiduje inwestycje w przynajmniej kilka nowych połączeń między już wybudowanymi połączeniami oraz naprawy już powstałych połączeń autobusowych oraz dróg dojazdowych.
Mieszkańcy remontów nie znoszą – problemy w komunikacji i dojazdach do pracy dają się im we znaki na co dzień. Trzeba jednak pamiętać, że bez inwestycji infrastruktura nie może być lepsza i aby było lepiej, trzeba cierpliwości.Majchrowski co zrobił
Inwestycje w komunikacje to nie jedynie następne drogi, ale również lepszej jakości powierzchnia jezdni, która będzie dłużej jak nowa i odporna. ( kolejnym z takich wzorów jest odporna na ścieranie nawierzchnia jezdni na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka oraz na zachodniej jezdni Wadowickiej). Jasnym jest to, że, miasto wymaga dodatkowo wielu zmian i nowych pomysłów, by jeździło się po nim wygodnie. Nie tylko samochodem, ale też autobusami. Mimo to da się zauważyć wyraźnie, że całość jest na prostej trasie do tego, by Krakusom żyło się tu zdecydowanie miło i przyjemnie.