Kompetentne centrum opieki nad mamą i dzieckiem – ginekolodzy oraz pediatrzy

Współcześnie kobiety przeważnie dowiadują się o ciąży to właśnie dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich ogromna czułość pozwala wykryć hormon HCG już w ciągu kilku dni od zapłodnienia. Początkowa reakcja na wieść o tym, iż pod sercem przyszłej mamy rozwija się nowiutkie życie bywa różnorodna. Niezależnie od niej przed każdą kobietą staje jednak dylemat „komu powierzyć los swój i swojego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

http://centrummama.pl/zakres-uslug/szkola-rodzenia

Rozwój ginekologii i położnictwa w Polsce
Obecnie w naszym kraju znajduje się coraz więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w jakich przyszłe mamy są w stanie liczyć na profesjonalną opiekę powiązaną z czasem ciąży oraz połogu.
W kolosalnym zakresie ich usług znajdują się między innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    opieka endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    ochrona położnicza;
•    diagnostyka prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej mamy jest najważniejsze, wskutek tego także kompleksowe, szczegółowe badania lekarskie na każdym etapie ciąży powinny być przeprowadzane przez profesjonalistów dysponujących nie tylko wysokiej klasy sprzętem, jednakowoż przede wszystkim także ekspercką wiedzą z zakresu położnictwa, ginekologii i endokrynologii.
Pomyślne rozwiązanie to dopiero rozpoczęcie macierzyństwa
Nowo narodzone maleństwo daje bezmiar radości, jednakowoż także o jego zdrowie wypada dbać ze szczególnym zaangażowaniem. Już od początkowych dni życia rodziciele są w stanie posiadać wpływ na dalszy rozwój własnego dziecka, skutkiem tego też zapewnienie mu doświadczonej opieki pediatrycznej to ich najważniejszy obowiązek.
Odpowiednie ośrodki pediatryczne
W ośrodkach leczniczych świadczących specjalistyczne usługi z zakresu pediatrii dla dzieci komponowane są fenomenalne warunki medyczne. Doktorowie troszczą się nie tylko o zdrowie własnych najmłodszych pacjentów, ale także o ich komfort oraz dobre samopoczucie, jakie może rzutować na wyniki leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii i pediatrii „MAMA”, w jakim każdego dnia z usług specjalistów korzystają kobiety oraz rodziny z całej Polski.