hydrolat na twarz

Preparatynaturalne – dobrodziejstwo hydrolatów

hydrolat do włosów

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są entuzjastycznie wykorzystywane, albowiem mało w nich syntetycznych akcesoriów, konserwantów, barwników oraz szkodliwych substancji. Służą do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo wnikają w cerę i poprawnie ją odżywiają.

hydrolat z lawendy

Czy warto stosować hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa bądź też roślinna, a adekwatnie element uboczny, jaki powstał w wyniku wytwórczości olejków eterycznych. Te kosmetyki naturalne wolno używać jako toniku do twarzy lub dodawać go do produkcji domowych środków pielęgnacji. Nadają się głównie dla cery wrażliwej, ponieważ hydrolat działa o dużo łagodniej od samych olejków eterycznych. Wyśmienicie łagodzi cerę po depilacji bądź gojeniu. Wolno nim rozcieńczyć szampon, czy dorzucić do płukanki do włosów w celu zintensyfikowania działania. O takie kosmetyki naturalne jak hydrolat można wzbogacić krem do buzi używany na co dzień. Ułatwi to rozprowadzanie go na cerze i zapobiegnie zatykaniu porów. Używa się ich również do mieszania maseczek w proszku czy też rozpuszczania peelingów.

Jakie są plusy hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie regenerujące

Są one niesłychanie łagodne, wolno je stosować bezpośrednio na skórę, bez rozcieńczania. Hydrolaty wypada dopasować według ulubionego zapachu bądź właściwości rośliny, z jakiej powstały.

hydrolat borowinowy

Preparaty naturalne a środowisko
Osoby używające kosmetyków naturalnych troszczą się nie tylko o własną skórę, niemniej jednak oraz o przyrodę. Tego typu artykuły do pielęgnacji nie są testowane na zwierzakach a ich produkcja nie zagraża otoczeniu.