dobra kuchnia polska

Jeśli chcesz spróbować stereotypowej kuchni polskiej, przestań kalkulować własne kalorie. Typowe posiłki są nadzwyczaj obfite i w wielu przypadkach zawierają niemało mięsa. Wystarczy jednakże spróbować tylko odrobinę, by odkryć, że są faktycznie smaczne oraz godne kilku kęsów więcej. W największym stopniu rekomendowanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi oraz gołąbki. Rodacy chwalą się, że dwoma istotnymi produktami które spożywają na co dzień jest chleb oraz polska kiełbasa.

restauracja w Krakowie   

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, lecz kiedy razu jednego się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się kuszeniu, by nie sięgnąć po znacznie więcej.
•    Jest bogata w różnorodne typy mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) oraz słynna z fenomenalnego chleba oraz smakowitych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest nieustannie wzbogacane o oryginalne smaki, nieraz nawet egzotyczne.

Jakich produktów nie może zabraknąć w schematycznej lokalnej kuchni?

Najbardziej stereotypowymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski oraz wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół i marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka lub pieprz. Najatrakcyjniejsze desery to ciasta oraz ciastka. Kieliszek wódki jest odpowiednim uzupełnieniem świątecznych posiłków oraz wspomaga strawić dania.

Restaurants near Main Market Square

Skąd polska kuchnia czerpie wenę?

•    Polska kultura zawsze integrowała elementy ze swoimi sąsiadami, wolno w niej także odszukać w zasadzie przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Dziś polskie menu ciągle się zmienia, pod wpływem rozmaitych, niekiedy egzotycznych smaków.
•    Oprócz stereotypowych restauracji specjalizujących się w polskiej kuchni, w miastach Polski można się rozsmakować także w wegetariańskich bufetach, i w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej i azjatyckiej.

Podsumowując – jaka jest tradycyjna polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, smaczna i w pewnych sytuacjach straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci wolno dziś z łatwością odkryć wszelkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy standardowych potraw oraz najlepsze polskie napoje oraz weselić się tymi schematycznymi smakami na co dzień.